Senki nem gondolta volna, hogy Gyárfást most megvádolják és letartóztatják a Fenyő-gyilkosság miatt. Gyárfás Tamás eddig olyanokat úszott meg, mint a 2011-es úszó EB, amit Magyarország rnedezett, és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal, a KEHI 350 milliós túlköltést állapított meg, jogosulatlan és közbeszerzés nélküli költéseket, Ruza József MÚSZ-főtitkár pedig a saját cégének számlázott pénzeket – mindezt Gyárfás Tamás mint MÚSZ-elnök megúszta.
A Fidesz-kormány pedig, bár többször próbálta megbuktatni, csak a Hosszú Katinka-féle ellenálláson tudta megtörni, aminek előzménye állítólag az volt, hogy a 2016-os riói olimpián Orbán és Hosszú elbeszélgettek. Hosszú követeléseit Gyárfás nem akarta elfogadni – ezek elvileg üzleti viták voltak, Hosszú nem akart ingyen szerepelni a vízes vb-t reklámozó kisfilmben, Gyárfás pedig kötötte az ebet a karóhoz.
A Magyar Úszószövetségben Bienerth Gusztávot indította a kormány Gyárfás ellen, miután lemondott, meg is választották, de nem tudta megoldani a feladatát, az úszótársadalom botrányos közgyűlésen mondatta le. Bienerth után Wladár Sándor lett az elnök, aki jóban van Gyárfással. Lemondása után egyébként Gyárfás munkáját Orbán Viktor is méltatta: Havasi Bertalan miniszterelnöki szóvivő szavaival élve: “Orbán nagyra értékeli Gyárfás Tamásnak az elmúlt két évtizedben a magyar úszósport érdekében, a kormánnyal összhangban végzett munkáját.”
A kormány mintha megbékélt volna Gyárfással: bár a vízes vb-t szervező bizottság vezetéséből kikerült, tanácsadó lett, az úszók világszövetségében (FINA) pedig megmaradt alelnök. A kormány értékelte Gyárfás munkáját a vízes vb-n is, és biztosította támogatásáról.
Úgy tűnt, visszaáll a status quo – aztán most érkezett az újabb kétharmad után a Fenyő-ügy a múltból.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: